SEO

Tips for a great blog

Jak zajistit, aby se vaše webové stránky objevily ve vyhledávačíchTeď, když jste si vytvořili vaše vlastní webové stránky, budete samozřejmě chtít, aby je našly vyhledávače jako Google nebo Bing – nejlépe na prvním místě! Možná, že už jste zkoušeli zadat název vašich webových stránek, abyste zjistili, zda se objeví mezi výsledky. (Nemáte ještě webové stránky? Vytvořte si je pomocí několika snadných kroků!)

Pokud se neobjevily, nezoufejte. Vaše webové stránky se ve výsledcích vyhledávačů (bohužel) neobjeví jen tak přes noc. A skutečnost, že se vaše webové stránky neobjevují ve výsledcích vyhledávače, neznamená, že váš web není online! Znamená to pouze to, že vaše webové stránky nebyly ještě vyhledávačem zařazeny do rejstříku. Zapište vaši adresu URL (příklad: www.mojewebovestranky.com nebo www.mojejmeno.SimpleSite.cz) přímo do řádku pro adresu vašeho prohlížeče místo do Googlu nebo Bingu a na obrazovce se vám zobrazí vaše webové stránky.

Získání přední pozice (zobrazení mezi prvními výsledky vyhledávání) vyžaduje hodně práce a často trpělivosti. Existuje vlastně samostatný koncept nazvaný optimalizace vyhledávače (známý také jako SEO), který zahrnuje výhradně pokyny a taktiku pro to, aby se vaše webové stránky objevily ve výsledcích. Optimalizace vašich webových stránek podle těchto pokynů může příznivě ovlivnit, jak často a jak vysoko se objevíte ve výsledcích vyhledávače.

Čím úspěšnější budou tyto pokyny, které jsou známy jako faktory umístění, tím výše se objeví vaše webové stránky, když je zapíšete do vyhledávače. Profesionálové v oblasti internetového marketinku a SEO obecně předpokládají, že Google využívá 200 faktorů umístění. Pokud se budete chtít o 200 faktorech umístění Googlu dozvědět víc, pak rozhodně stojí za přečtení následující souhrnný seznam .

Místo abychom rozebírali každý z těchto faktorů umístění, společnost SimpleSite by svým uživatelům ráda nabídla některé základní tipy SEO, které mohou u svých webových stránek ihned použít. Tyto tipy vám nezaručují první místo ve výsledcích vyhledávačů, ale zajistí, že vaše webové stránky budou vyhledávači Google a Bing vybrány s vyšší pravděpodobností, a v důsledku toho se umístí na vyšší pozici.

Na svých webových stránkách používejte klíčová slova

Když chcete na internetu něco najít a využíváte vyhledávač, začnete tak, že do něj zapíšete to, co hledáte. Tomu, co zapisujete, se běžně říká klíčová slova nebo klíčové fráze. Na tato klíčová slova musíte pamatovat, když provádíte optimalizaci svých webových stránek. Která klíčová slova myslíte, že by lidé použili, aby našli téma, produkt nebo službu, které nabízíte na svých webových stránkách? Použijte názvy menu, názvy stránek a textový obsah na svých webových stránkách, abyste vyhledávači pomohli uhodnout, o čem vaše stránky jsou. Dávejte velký pozor, abyste to nepřehnali! Opakování klíčových slov příliš často a všude na vašich webových stránkách je známo jako tzv. keyword stuffing, neboli nacpávání klíčovými slovy, a obecně se považuje za pokus přinutit vyhledávače, aby vás umístily na vyšší pozici. To může dočasně fungovat, ale pokud Google nebo Bing tuto praxi odhalí, budou vaše stránky penalizovány a v nejlepším případě zařazeny na daleko nižší pozici (stránka 10 nebo další). V nejhorším případě budou vaše stránky z vyhledávání ve vyhledávačích úplně vyřazeny.

Raději používejte klíčová slova tam, kde je to přirozené. Dobrým způsobem je použít je v názvu vaší stránky a poté je ještě jednou nebo dvakrát zmínit v textu. Pokuste se také používat synonyma, protože to vyhledávače akceptují a budou schopny toto spojení najít.

Důkladně zvažte název domény

Pokud plánujete, že si pro své webové stránky zaregistrujete název domény, pokuste se o krátký a snadno zapamatovatelný název. Vyhledávače umísťují lépe názvy domén, které jsou krátké, jedinečné a relevantní. Faktorem umístění SEO je také stáří názvu domény. To znamená, že když registrujete název domény, je úplně nový a nemá takovou autoritu jako starší název domény, který již nějakou dobu na internetu existuje.

Jestliže již název domény vlastníte, doporučujeme, abyste tuto doménu přenesli na svou webovou stránku u nás, místo abyste si zaregistrovali novou. Totéž platí pro stáří vašich webových stránek; úplně nové stránky se neumístí tak vysoko jako stránky, které již nějakou dobu existují.

V neposlední řadě můžete zvážit, že v názvu domény použijete klíčové slovo; to je další způsob, jak dát vyhledávačům najevo relevanci vašich webových stránek.

Vyhledávače věnují zvláštní pozornost lidem, kteří odkazují na webové stránky. Považujte každý odkaz na vaše webové stránky za hlas ve váš prospěch. Každý odkaz říká vyhledávačům: „Podívej, tyhle webové stránky jsou zajímavé a relevantní! Možná by měly být přehodnoceny a umístěny v rámci tohoto tématu výše.“ To neznamená, že čím více odkazů, tím lépe. Když například jdete na příspěvky na blogu a fórech a zveřejníte stovku odkazů na své webové stránky, nebude to vůbec tak důležité nebo účinné ve srovnání s jediným odkazem z webových stránek na podobné téma, jako jsou ty vaše. Pokud jde o odkazy na vaše webové stránky, je to o kvalitě, nikoli o množství.

Nicméně i v případě, že jsou vaše webové stránky úplně nové, mohou být přesto rychle podpořeny pomocí odkazů, aby si jich vyhledávače všimly. Pokuste se najít lidi s podobnými tématy, službami nebo produkty a zjistěte, zda by chtěli přidat odkaz na vaše webové stránky. Požádejte přátele a rodinu, aby napsali o vašich webových stránkách a přidali na ně odkaz na svých webových stránkách, facebookových profilech, v příspěvcích na Twitteru atd. Když si vás lidé všimnou na sociálních médiích a budou o vás diskutovat, může to také pomoci vašemu umístění na Googlu. K tomuto účelu můžete použít naše možnosti pro sdílení na sociálních médiích na pravé straně vašich webových stránek a pomocí nich sdílet webové stránky na Facebooku, Twitteru a Googlu Plus.

Není to žádná věda – ale vyžaduje to neustálou práci

Využití těchto tipů by mělo přispět k tomu, že se vaše webové stránky budou ve vyhledávačích objevovat výše díky klíčovým slovům, která se rozhodnete použít. Přesto jsou jen vrcholem ledovce zvaného SEO.

Výsledky vyhledání budou také záviset na tom, kolik existuje webových stránek podobných těm vašim a tomu, co nabízíte, na tom, jak jsou vaše webové stránky staré, jak často je aktualizujete atd. Vyhledávače procházejí webovými stránkami a výsledky vyhledávání neustále upravují – může se stát, že se pro vyhledávaná slova vaše webové stránky jeden den umístí na straně 1 a druhý den spadnou na stranu 2 nebo 3.

SEO vyžaduje, abyste na svých webových stránkách neustále pracovali, aby byly stále relevantní a vysoce kvalitní pro ty, kdo vyhledávají podle slov, která odpovídají tématu, službě nebo produktu vašich webových stránek. SEO je také pomalý proces; může trvat týdny, dokonce měsíce, než zaznamenáte zlepšení. Pokud však začnete tím, že využijete výše uvedené tipy a budete své webové stránky pravidelně aktualizovat, budete aktivně zlepšovat své výsledky v hlavních vyhledávačích.