Propagujte stránky

Get More Traffic

5 jednoduchých způsobů, jak zvýšit návštěvnost vaší webové stránky

Pro svou webovou stránku jste již vybrali jméno, krásný design a přidali jste obsah. Nyní je čas podělit se o svou stránku s celým světem! Zde je 5 jednoduchých a rychlých triků, které vám zajistí, aby vaši webovou stránku našlo a navštívilo co nejvíce lidí. Nemáte ještě webové stránky? Vytvořte si je pomocí několika snadných kroků!1. Ujistěte se, že vyhledávače budou vědět, kde vás najdou

Search Engine

Může trvat několik týdnů než Google najde a zaregistruje vaši stránku. Ušetřit nějaký čas můžete předložením URL vašeho webu. URL je vaší webovou adresou, např. http://www.yourname.com nebo http://yourname.SimpleSite.cz – svou URL adresu můžete vidět na své webové stránce, pokud se podíváte na řádek pole prohlížeče. URL adresu můžete také odeslat do jiných vyhledávačů jako je například Bing a Yahoo.

Bonusový tip: Využijte doporučené adresáře a stránky

Dobrý nápad, jak zvýšit návštěvnost své webové stránky, je mít stránku uvedenou na seznamu webového adresáře. To může pozitivně ovlivnit umístění vaší stránky ve vyhledávačích.

Doporučujeme také stránku StumbleUpon, která existuje pouze proto, aby sladila zájmy lidí s internetovými stránkami, které tyto zájmy propagují. Pokud je vaše stránka věnovaná tématu, o které by mohli mít jiní zájem, zaregistrujte ji na StumbleUpon a prezentujte ji ostatním.


2. Využijte seznam e-mailových adres

Use your email address book

Používání e-mailových adres vlastní poštovní schránky, je skvělý způsob, jak zvýšit návštěvnost své webové stránky. Pošlete e-mail své rodině, přátelům, kolegům a dejte jim o své úžasné stránce vědět. Můžou vám pomoci šířit informace dál. E-mail nemusí být dlouhý, postačí jeden nebo dva řádky o stránce a odkaz na ni.

Odeslání hromadného e-mailu je nejjednodušší řešení. Zvažte také posílání osobního e-mailu lidem z okruhu přátel a známých, kteří mají silnou společenskou pozici. Je důležité, aby tito lidé rychle zjistili, že je vaše nová webová stránka dostatečně zajímavá a dál ji doporučovali a sdíleli se svým okolím.

Bonusový tip: Využijte e-mailové nástroje nebo přidejte podpis ke svým e-mailům

Pokud jste do odchozích e-mailů ještě nepřidali automatický podpis, máte nejvyšší čas! Tímto skvělým a jednoduchým způsobem propagujete svou webovou stránku pokaždé, když odešlete e-mail. Místo pouhého přidání URL své webové stránky, přidejte krátké a vtipné označení jako například "Následujte Charlieho, nejroztomilejšího pejska na světě, každý týden nové fotografie a videa. Podívejte se na www.CharliesAngel.SimpleSite.cz“. Bude to mnohem poutavější a přinutí lidi na odkaz kliknout a podívat se na stránku.


3. Pravidelná aktivita na webové stránce = více návštěvníků

Be active on your website

Nedopusťte, aby vaše webová stránka "zapadala prachem". Pravidelně svou stránku aktualizujte a přidávejte nový a zajímavý obsah. Díky tomu bude stránka zajímavější a osloví jak návštěvníky, tak i vyhledávače, zajistí vám také lepší pozici ve vyhledávačích.

Bonusový tip: Nastavte si cíle a plán zveřejňování obsahu

Každodenní přidávání příspěvků na stránku může vaše návštěvníky rychle omrzet. Místo toho si udělejte plán například: napíšu na stránku něco nového jednou týdně nebo jednou za měsíc … Je to zcela na vás.

Nemusíte denně aktualizovat celou webovou stránku. Malá změna jednou za čas vám pomůže stránku oživit. Postačí, když přidáte nový obrázek, nový příspěvek blogu nebo nový produkt v internetovém obchodě.


Trade your links with other websites

Další skvělý způsob, jak zvýšit návštěvnost webové stránky, je výměna URL své webové stránky s URL jiných webů a blogů, které čtěte a sledujete.

Bonusový tip: Buďte odborníkem ve svém oboru a poznejte další nadšence

Najděte webové stránky s podobným obsahem a nabídněte jejich vlastníkům výměnu odkazů. Odkazy na takové stránky vaši návštěvníci určitě ocení. To samozřejmě platí i naopak. Odkaz lze vyměnit ještě snadněji, pokud napíšete malý příběh, příspěvek nebo funkci o jejich webových stránkách - v případě, že to samé udělají oni pro vás.

Velmi přínosné je znát své místo v "internetové hierarchii". Například, pokud vlastníte webovou stránku věnovanou zálibám, šance na výměnu odkazů s větší firmou či mediální stránkou jsou malé. Musíte být inteligentní hráč a dívat se na stránky stejné úrovně, jako je ta vaše. Máte větší šanci uspět a svou stránku tímto způsobem propagovat.


5. Socializujte se!

Use your social media channels

Sociální média jako je Facebook, Twitter a Instagram se určitě vyplatí, pokud chcete získat větší počet návštěv na své webové stránce. Pokud je používáte správným způsobem, mohou být v dnešní době ještě účinnější než vyhledávače. Zvykněte si přidat příspěvek na vlastní sociální média, kdykoliv se na vaší stránce děje něco nového.

Bonusový tip: Přemýšlejte chytře, kam nejlépe nahrát své obrázky a videa

Místo toho, abyste umístili fotografii nebo video na Facebook, vložte je na svou webovou stránku a umístěním odkazu na vašem Facebook, Twitter profilu atd. na ni návštěvníky nasměrujte. Příspěvky by měly být dostatečně zajímavé a relevantní, aby na odkaz uživatelé klikli a dále jej sdíleli!