Vytvořte si blog

Tips for a great blog

4 jednoduché tipy, které vám pomohou psát poutavý a úspěšný blog

Možná už máte o svém blogu velmi dobrou představu. A možná že jste ve světě blogu úplným nováčkem. Ať tak či onak, níže uvedené čtyři tipy vám snadno a rychle pomůžou vytvořit skvělý blog! Nemáte ještě blog? Vytvořte si je pomocí několika snadných kroků!1. Najděte si svoje Zaměření

Lightbulb - find your blog's focus

Proč mám psát blog? Položte si tuto otázku předtím, než začnete psát. Najít zaměření svého blogu může být nesmírně užitečné pro vás a pro vaše čtenáře. Pokud se ptáte "O čem chci psát?", znamená to, že hledáte spíše motivaci než témata pro svůj blog. Je váš blog osobní deník? Chcete prezentovat své záliby? Je váš blog pouze doplňkem vaší SimpleSite stránky, nebo se chcete zaměřit pouze na něj? Můžete si také vytvořit blog, který se točí kolem sdílení znalostí nebo vyjádření názoru. Bez ohledu na to, o čem budete psát, měli byste psát s vášní a nadšením. Vaše příspěvky a obsah tak budou pro vaše čtenáře ještě poutavější.


2. Pište Poutavé Titulky

Newspaper - come up with catching headlines

Titulky jsou první věc, kterou si čtenáři budou při pohledu na příspěvek číst. Máte-li další příspěvky na svém SimpleSite blogu, čtenáři se nejdřív zaměří právě na titulky. Až potom se rozhodnou, který příspěvek si otevřou a přečtou - nebo zda vůbec budou ve čtení blogu pokračovat! Ujistěte se, že vaše titulky jsou dostatečně zajímavé. Vzbuďte zvědavost vašich čtenářů, aby na ně klikli! Doporučujeme proto, aby titulky byly krátké a k věci. Pozitivní adjektiva jako je např. "velký", "super" a "úžasné" poutají pozornost a zájem (Extra tip: zkontrolujte jiné blogy a nechte se inspirovat jejich chytlavými titulky).


3. Pište Často

Keyboard - update your blog regularly

Pravidelná aktualizace blogu jej dělá pro vaše čtenáře mnohem dynamičtější. Díky SimpleSite blogu lze rychle a snadno sdílet nový obsah různého druhu. Kromě textu, můžete také přidávat fotky, videa, citace, básně a odkazy. To pomůže váš blog oživit a zatraktivnit jej pro návštěvníky. Příspěvky by měly být krátké, aby byly dobře čitelné a jejich podstata rychle prezentovaná. (Čtenáři vidí kvalitu!). Tímto způsobem budete moci snadněji svůj blog pravidelně aktualizovat.4. Zapojte své Návštěvníky

Tablet - engage with your readers

Komentáře jsou skvělý způsob, jak zkontrolovat aktivitu blogu. SimpleSite dává návštěvníkům možnost komentovat příspěvky blogu. Využijte to! Získat názor na své psaní (co funguje a co ne) je neocenitelné. Zahajte se svými čtenáři dialog, mohou vám dát nějaké nápady a inspiraci pro nové příspěvky - myšlenky, které si pravděpodobně chtějí na vašem blogu přečíst. Angažovanost čtenářů vám pomůže blog udržet a může přilákat nové čtenáře. Tip: Také můžete využít SimpleSite funkci zasílaní zpráv čtenářům z e-mailového seznamu pokaždé, když napíšete nový příspěvek! Stačí se přihlásit na své webové stránky a na pravé straně vyhledat "Odeslat zprávu“.

Jste připraveni zvednout počítačové pero a začít psát? Můžete mít svůj vlastní SimpleSite blog na jen pár kroků. Šťastné blogování!